Uwaga! Zmiana organizacji ruchu! Jedź ostrożnie!

Zmieniona została organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic 75-go Pułku Piechoty - Nomiarki - Raciborskiej.

Niewielka korekta geometrii skrzyżowania polegająca na przesunięciu krawężnika wzdłuż ul. Raciborskiej o zaledwie 2,0 m pozwoliła na wprowadzenie ruchu okrężnego.  Powstało dzięki temu drugie "malowane" mini rondo w Chorzowie. Przypominamy, że na skrzyżowaniu obowiązuje ruch okrężny zgodnie z wprowadzonym oznakowaniem pionowym i poziomym. Organizacja ruchu dopełnia w sposób funkcjonalny wprowadzone w ostatnich miesiącach zmiany w ciągu ul. 75 Pułku Piechoty oraz zmianę organizacji ruchu przy zjeździe z DW 902 (DTŚ).

 

Mamy nadzieję, że wprowadzona zmiana usprawni możliwość włączenia się do ruchu pojazdów we wszystkich relacjach, a przede wszystkim z ul. 75-go Pułku Piechoty.

Rondo podobnie jak przy zjeździe z DTŚ ma charakter tymczasowy (kolor żółty oznakowania poziomego).

Poniżej film z pierwszymi minutami funkcjonowania

MINI RONDO

Jak widać kierowcy bardzo szybko dostosowali się do zmian. Jest to rondo z tzw wyspą środkową przejezdną. Nikogo już nie powinien dziwić w Chorzowie widok samochodów ciężarowych i dostawczych przejeżdżających przez środek skrzyżowania.

Warto przypomnieć, że przy opuszczaniu ronda należy włączać kierunkowskaz informujący o tym innych kierowców. Usprawnia to w dużym stopniu ruch. Niestety większość kierowców nie zna podstawowych zasad ruchu drogowego.

 

Dodaj komentarz