Zmodernizowano ostatni etap ulicy Leśnej

Zakończyła się realizacja ostatniego czwartego etapu zadania " Modernizacja ulicy Leśnej" 

Zadanie realizowane było etapami w kolejnych latach.

W pierwszej kolejności w roku 2010 wybudowana została nowa droga w ciągu ulicy Leśnej (dawne tereny Huty Batory), która połączyła ul.Podmiejską z ulicą Piekarską za kwote 4,55 mln zł.

W roku 2013  zmodernizowana została ulica Podmiejska na odcinku od Odrodzenia do Leśnej wzdłuż garaży za kwotę 343 tyś zł. W następnym roku 2014 zmodernizowano odcinek ulicy Odrodzenia od pętli autobusowej do ul. Podmiejskiej za kwote 378 tyś zł. W roku 2014 zakończyła się budowa ulicy Kollmanna.

W roku bieżącym zakończono ostatni etap tej inwestycji. Zmodernizowana została ulica Piekarska od Leśnej do ulicy Wieniawksiego. Wzdłuż ulicy wykonany został nowy chodnik oraz miejsca postojowe. Przebudowano rónież rondo na skrzyżowaniu ulicy Piekarskiej i Kołłątaja. Tegoroczna  inwestycja kosztowała Miasto 752 tyś zł.

Chorzów Batory zyskał wygodne alternatywne dla ulicy Stefana Batorego połączenie drogowe, które w uzupełnieniu z ul. Kollmanna umożliwia skomunikowanie tej dzielnicy z autosstradą A4 

Z oszczędności poprzetargowych u zbiegu ulic Leśnej i Piekarskiej powstaje dodatkowy parking dla samochodów osobowych głównie dla użytkowników ogródków działkowych.

Dodaj komentarz