Zmodernizowane rondo - na skrzyżowaniu ul. K.Miarki/Pudlerskiej/Łagiewnickiej/Mariańskiej

W końcowych dniach września 2011 roku oddane zostało do ruchu zmodernizowane skrzyżowanie ulic K.Miarki, Pudlerskiej, Łagiewnickiej i Mariańskiej. Wymieniona została nawierzchnia jezdni i chodników. Pojawiły się wysepki kanalizujące ruch i nowe oznakowanie pionowe i poziome. W trakcie przebudowy wykorzystano granitowe krawężniki i kostkę granitową pochadzącą z odzysku z innych ulic na naszego miasta w tym z ul. Strzelców Bytomskich.

 

Zmodernizowano również oświetlenie. Centralnie na środku stanął nowy czteroramienny słup oświetleniowy. Przy każdym z czterech przejść dla pieszych zlokalizowano dodatkowe punkty świetlne. Wszystkie oprawy oświetleniowe są wykonane w energooszczędnej technologii LED i emitują ciepłe białe światło, poprawiając jednoczesnie bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Dotychczas duża powierzchnia jezdni została zmniejeszona do niezbędnego minimum, a wygospodarowany dzięki temu teren zamienił się w zieleńce.

Tereny na wyspie środkowej ronda i przy wlotach zostały zagospodarowane ogrodniczo. Posadzone zostały krzewy z gatunku: kosodrzewina, berberys, irga, suchodrzew, pięciornik, tawuła, jaśminowiec. Na środku wyspy środkowej posadzono świerk srebrny. Agrowłóknina, ograniczy konieczność  częstych plewień. Powierzchnię została pokryta korą iglastą i zrąbkami drewnianymi .

W Chorzowie II planowana jest na ten rok jeszcze jedna inwestycja drogowa. Jeśli pozwoli na to pogoda jeszcze w tym roku rozpocznie się wymiana nawierzchni chodników ul. Pudlerskiej.

Dodaj komentarz