Remont nawierzchni chodników ul. Pudlerskiej

27 listopada rozpocznie się remont chodników wzdłuż ulicy Pudlerskiej w Chorzowie II. Ze względu na porę roku zadanie będzie realizowane odcinkami.

Zły stan techniczny urządzeń uzbrojenia podziemnego uniemożliwiał nam przeprowadzanie w tej dzielnicy kompleksowych remontów w ciągu takich ulic jak np Pudlerska i Piotra. W ostatnich dwóch latach wymienione zostały sieci: wodociągowa, częściowo gazowa i elektryczna tak więc otwiera się możliwość zadbania nie tylko o jakość nawierzchni ale również o jej estetykę.

Remont będzie realizowany częściowo  w roku bieżącym, a pozostała część w roku 2012. Chodniki zyskają nową nawierzchnie z kostki betonowej koloru szarego jak na prezentowanym zdjęciu. Wzdłuż jezdni wydzielony zostanie pas postojowy w kolorze czerwonym oddzielony od pozostałej części chodnika kostką kamienną.

Zadanie weszło do planu z tzw "oszczędności" jakie pozostały nam z innych realizowanych w tym roku projektów i dlatego właśnie realizacja rozpoczęła się dopiero w  listopadzie. W palnie budżetowym na rok 2012 mamy zarezerwowane środki finansowe na jej dokończenie.

 

Dodaj komentarz