Remont Estakady - Umowa z Wykonawcą podpisana

W dniu dzisiejszym w siedzibie MZUiM podpisano umowę na realizację zadania pn: "PRZEBUDOWA DROGI KRAJOWEJ NR 79 UL. KATOWICKA W CHORZOWIE WRAZ Z ESTAKADĄ OD SKRZYŻOWANIA Z UL. KONOPNICKIEJ DO SKRZYŻOWANIA Z ULICĄ METALOWCÓW". Zadanie realizować będzie Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB - Podbeskidzie Sp z o.o.

 

Przypomnijmy, że zadanie realizowane jest w formule "Projektuj i Buduj" co oznacza, że Wykonawca w pierwszej kolejności zobowiązany jest do sporządzenia kompleksowej dokumentacji projektowej remontowanego obiektu mostowego oraz odcinka drogi.  Później na podstawie przygotowanej dokumentacji realizować będzie prace w terenie. Prace nad projektem rozpoczynają się niezwłocznie, rozpoczęcie realizacji robót drogowych i mostowych zgodnie z harmonogramem powinno nastąpić najpóźniej na początku 2012 roku. Zakończenie inwestycji planowanej jest na 30 czerwca 2013 roku.

Wartość zadania to blisko 37,3 mln złotych. Zadanie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dodaj komentarz