DW 902 (DTŚ) - w lipcu remont nawierzchni

 

W ramach środków na bieżące utrzymanie nawierzchni jezdni w lipcu bieżącego roku przeprowadzony zostanie remont nawierzchni Dw 902 (DTŚ).

Remont polegać będzie na wymianie warstwy ścieralnej nawierzchni bitumicznej z zastosowaniem polimeroasfaltu. Polimeroasfalt jest to asfalt drogowy zawierający specjalnie dobrany polimer. W wyniku odpowiednich procesów technologicznych następuje połączenie polimeru i asfaltu i, w konsekwencji, otrzymujemy produkt o niezwykłych właściwościach, który zwiększa odporność nawierzchni na okleinowanie i pękanie.

 

Remont przeprowadzony będzie na odcinku od salonu Toyoty do granicy miasta Katowice na trzech pasach ruchu. Długość remontowanego odcinka to ca 850mb, powierzchnia robót 9000m2. Podobny remont na DTŚ przeprowadził w kwietniu katowicki MZUiM. Ubiegłoroczna zima mocno dała się we znaki i ucierpiały na tym nawierzchnie dróg nie tylko w Chorzowie. Przetarg na roboty został już ogłoszony. Ceny robót drogowych jakie panują w tym roku na rynku są niezbyt wysokie. Liczymy, że utrzymają się jeszcze przez jakiś czas i wystarczy nam środków na sfinansowanie niezbędnego do wykonania na ten rok zakresu robót. Otwarcie ofert już 21 maja br.

Obecnie trwa ocena stanu technicznego nawierzchni ulicy Katowickiej. Nie wykluczone, że i na tej ulicy konieczne będzie podjęcie większych niż planowaliśmy na ten rok działań remontowych. Obecnie w najgorszym stanie jest odcinek od ulicy 3-go Maja do ulicy Niedurnego.  Jednak na sfinansowanie wszystkiego w tym roku nie możemy sobie pozwolić. Konieczne jest określenie niezbędnego zakresu robót i zbilansowanie środków jakie pozostały nam na ten rok w "szufladzie" na drogę krajową po doraźnych pracach utrzmaniowych prowadzonych w okresie zimowym. Decyzja w sprawie zakresu remontu powinna zostać podjęta w ciągu najbliższych dni.

 

Dodaj komentarz