Ulica Strzelców Bytomskich – zamknięcie (likwidacja) przejazdu kolejowego

W dniu 30.04.2022 r. (sobota) w godzinach porannych rozpoczęte zostaną prace związane z likwidacją przejazdu kolejowego położonego w ciągu ulicy Strzelców Bytomskich w Chorzowie (lokalizacja na mapie nawigacji Waze: https://tinyurl.com/2p9ep8un)

Ze względu na zakres i charakter prowadzonych robót konieczne będzie zamknięcie dla ruchu pojazdów fragmentu ulicy Strzelców Bytomskich na odcinku między ulicami Głogowską i Kędzierzyńską.

Wyznaczone zostaną następujące objazdy:
1. z kierunku skrzyżowania ulic Strzelców Bytomskich/Styczyńskiego/Raciborskiej (rondo) w kierunku skrzyżowania ulic Strzelców Bytomskich/Truchana: ul. Raciborska – ul. Nomiarki – ul. Żołnierska (w Świętochłowicach) – droga wojewódzka nr 902 (kierunek do Chorzowa) – ul. Dąbrowskiego – ul. Hajducka – ul. Strzelców Bytomskich,
2. z kierunku skrzyżowania ulic Strzelców Bytomskich/Truchana w kierunku skrzyżowania ulic Strzelców Bytomskich/Styczyńskiego/Raciborskiej (rondo): ul. Strzelców Bytomskich – ul. Hajducka – ul. Dąbrowskiego - droga wojewódzka nr 902 (kierunek do Świętochłowic) – ul. Nomiarki – ul. Raciborska.

Ruch pieszych w sąsiedztwie miejsca prowadzonych prac odbywać się będzie chodnikiem sąsiadującym z myjnią samochodową i wjazdem na teren centrum handlowego. 

Wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu publicznej komunikacji zbiorowej. Więcej informacji na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego w Katowicach: https://rj.metropoliaztm.pl/news/?city_tags=chorzow&news_date=22.04.2022 

Prowadzone roboty związane są z realizacją przebudowy linii kolejowej nr 131 wraz z  przebudową układu drogowego w rejonie ulic Strzelców Bytomskich, Raciborskiej, Zabrskiej i Głogowskiej (inwestor: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.). Zakończenie realizacji całości zadania planowane jest w II kwartale 2023 roku.

Wprowadzona zmiana organizacji ruchu uwzględniona zostanie w nawigacji Waze (https://www.waze.com/waze-app) w ramach współpracy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie z firmą Google (program bezpłatnej wymiany danych o ruchu drogowym "Waze dla Miast" https://www.waze.com/pl/ccp). 

[mt]

Dodaj komentarz