Tour de Pologne na terenie Chorzowa

W dniach 4 i 5 sierpnia ulicami Chorzowa przejadą uczestnicy 76. edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne (https://tinyurl.com/y3scqvsp). 

Trasa wyścigu (trasa #1 na mapie https://tinyurl.com/y4eebwwe) w dniu 4 sierpnia (niedziela) prowadzić będzie ulicami: Łagiewnicką (z kierunku granicy z m. Bytom), Krzyżową, Stabika, Stacyjną, Legnicką, Rębaczy, Główną, Michałkowicką (do granicy z m. Siemianowice Śląskie).

Trasa wyścigu (trasy #2 i #3 na mapie https://tinyurl.com/y4eebwwe) w dniu 5 sierpnia (poniedziałek) prowadzić będzie ulicami: Parkową (z kierunku al. Harcerskiej - wyjazd ze Stadionu Śląskiego), Kościuszki, Rynek, Katowicką, Nową, Skłodowskiej-Curie, Rodziewiczówny, pl. Św. Jana, Bożogrobców, Siemianowicką, al. Klonową (w kierunku Parku Śląskiego). Następnie - po przejeździe przez teren Parku Śląskiego i ponownie przez Stadion Śląski - ciągiem ulic Parkowej (z kierunku al. Harcerskiej na terenie Parku Śląskiego), Katowicką, Gałeczki, Górniczą, Racławicką, Wita Stwosza, Długą, Wyspiańskiego, Armii Krajowej, Piekarską, Leśną, Podmiejską, Odrodzenia, Batorego (do ulicy Radoszowskiej w Rudzie Śląskiej).

Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa kolarzom, obsłudze wyścigu oraz kierowcom poruszającym się ulicami Chorzowa, wprowadzone zostaną następujące ograniczenia:
- w dniu 4 sierpnia (niedziela) ulice objęte trasą wyścigu od godziny 15:00 zostaną zamknięte dla ruchu pojazdów. Przywrócenie ruchu pojazdów w ciągu ww. ulic możliwe będzie po przejeździe ostatniego uczestnika wyścigu i planowane jest do godz. 16:50,
- w dniu 5 sierpnia (poniedziałek) ulice objęte trasą wyścigu od godziny 13:30 zostaną zamknięte dla ruchu pojazdów. Przywrócenie ruchu pojazdów planowane jest do godz. 15:25.

Wyżej opisane zmiany uwzględnione zostaną na mapach bezpłatnej nawigacji Waze (https://www.waze.com/get) w ramach współpracy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów z firmą Google (program bezpłatnej wymiany danych o ruchu drogowym Waze Connected Citizens https://www.waze.com/pl/ccp). 

Wprowadzone zostaną również ograniczenia w postoju pojazdów na następujących odcinkach ulic:
- ul. Łagiewnicka na odcinku między ulicami Niedurnego i Krzyżową - zakaz zatrzymywania obowiązywać będzie w dniu 4 sierpnia,
- al. Klonowa na odcinku od skrzyżowania z ul. Siemianowicką do skrzyżowania z al. Leśną - zakaz zatrzymywania obowiązywać będzie w dniu 5 sierpnia,
- ul. Górnicza - zakaz zatrzymywania obowiązywać będzie w dniu 5 sierpnia,
- ul. Długa na odcinku między skrzyżowaniami z ulicami Stwosza i Wyspiańskiego - zakaz zatrzymywania obowiązywać będzie w dniu 5 sierpnia,
- ul. Wyspiańskiego - zakaz zatrzymywania obowiązywać będzie w dniu 5 sierpnia,
- ul. Piekarska na odcinku między skrzyżowaniami z ulicami Kołłątaja i Odrzańską - zakaz zatrzymywania obowiązywać będzie w dniu 5 sierpnia.

Dodaj komentarz