Najnowsze informacje

Al. Wojska Polskiego - utrudnienia w ruchu

W dniach 7-12.12.2017 r. w ciągu al. Wojska Polskiego w Chorzowie - na zlecenie Chorzowsko-Świętochłowickiego PWiK - prowadzone będą prace związane z usuwaniem awarii wodociągowej na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Szczecińską i Zieloną.

Na czas prowadzonych prac na ww. odcinku ulicy występować będą lokalne zawężenia pasów ruchu.

Aktualności Działów

Inżynieria ruchu

Inwestycje i remonty

Chorzów wprawił w ruch Centrum Przesiadkowe

10 sierpnia 2016, a więc prawie dwa miesiące przed planowanym terminem zostanie uruchomione w pełni Centrum Przesiadkowe. Zakończyła się przebudowa układu drogowego wokół chorzowskiego Rynku tak więc wszyscy użytkownicy mogą już bez ograniczeń z niego korzystać. 

Bieżące utrzymanie ulic

Strefa Płatnego Parkowania

Chorzów parkuje inaczej!

Od 3 lutego w Chorzowie za parkowanie można zapłacić z Pango. To nowoczesny i wygodny mobilny system płatności, który gwarantuje oszczędność czasu i pieniędzy. Tylko teraz nowi użytkownicy Pango w Chorzowie otrzymają 8 godzin darmowego parkowania.

Oświetlenie uliczne

ciemno-jasno, czyli jak wiadukt wyszedł z mroku

Jeszcze nie tak dawno przejazd, a tym bardziej przejście pod wiaduktem kolejowym na ulicy Szpitalnej stanowiło doznanie bliższe spotkaniu z mroczną tajemnicą lub tylko wyprawie w czeluść podziemi.PKP przeprowadziła prace remontowe i odnowiła zestarzałe elewacje pod wiaduktem oraz elementy konstrukcyjne wiaduktu. MZUiM natomiast zadbał, aby za tymi zmianami nadążyło również oświetlenie przejazdu pod wiaduktem.

Akcja zima lato

Nowy wykonawca, stare obowiązki.

W oparciu o przepisy Prawo zamówień publicznych MZUiM w Chorzowie rozstrzygnął przetarg i w dniu 02.04.2015r, z Firmą ZUKTZ Jacek Wieczorek z Bytomia, która złożyła najkorzystniejszą ofertę, podpisał nową umowę na realizację „Letniego i zimowego utrzymanie jezdni ulic, miejsc postojowych oraz cho

Nowinki z branży

Wzrost udziału ciężarówek na DTŚ

Po oddaniu ostatniego, gliwickiego odcinka drogi wojewódzkiej DW 902 potocznie zwanej Drogową Trasą Średnicową, znacząco wzrósł udział ciężarówek na trasie łączącej miasta aglomeracji śląskiej.

DTŚ

Droga wojewódzka nr 902 – Drogowa Trasa Średnicowa stanowi bardzo ważny element układu komunikacyjnego aglomeracji śląskiej. Dobowe natężenieruchu na tej drodze przekracza 50 000 pojazdów. Parametry tej drogi (dwa razy po trzy pasy ruchu w jednym kierunku, bezkolizyjne węzły) powodują, że droga ta pełni funkcję „aglomeracyjnej autostrady”